Zabawa w ogrodzie

Garden fun

Ogród to dla dzieci świetny sposób na naukę życia. Świetnie się bawią, hodując własne rośliny i warzywa, a do tego poznają świat i grają w gry na świeżym powietrzu. Ale zabawa w ogrodzie to również świetny sposób na spotkanie się z bakteriami.

Nawet jeśli masz niewiele miejsca w ogrodzie, nasze podpowiedzi ogrodnicze z pewnością pomogą Tobie i Twoim dzieciom świetnie się bawić przy kopaniu, sadzeniu i hodowaniu. Pamiętaj tylko, aby po pracy dokładnie umyć ręce i paznokcie antybakteryjnym mydłem w płynie Carex

W ogrodzie

Zaangażuj dzieci w sadzenie roślin w domu i w ogrodzie. Zależnie od pory roku, możecie sadzić cebulki lub nasionka słoneczników. Zorganizuj niewielki pojemnik na warzywa, np. pomidory, fasolę, groszek. Porozmawiaj z dziećmi o tym, że rośliny do wzrostu potrzebują wody. Przypominaj dzieciom o dokładnym umyciu rąk po zakończeniu prac ogrodniczych. Powiedz, że woda to cenne bogactwo, a przy dużych upałach niekiedy jest jej za mało. Przypominaj dzieciom, by zawsze zakręcały kurki po umyciu rąk i nie marnowały wody. W dziecinnych ogródkach możecie bawić się w miniaturowy świat - rozmawiajcie o bezpiecznym korzystaniu z wody w miejscach, gdzie są stawy lub jeziorka. 

Stwórzcie „kontenerowy ogródek“

Wykorzystując tackę na nasiona lub płaski pojemnik do przechowywania żywności oraz inne materiały, zachęć dzieci do tworzenia własnych ogródków z  trawnikami i kwietnikami. W małym kubku po jogurcie zasiejcie rzeżuchę i ustawcie na płaskiej powierzchni ogródka. Po zakończeniu porozmawiaj z dziećmi o tym, czy dlaczego muszą umyć ręce. Wyjaśnij, że nawet jeśli nie wyglądają na brudne, to i tak mogą się na nich znajdować bakterie z kamyków, liści i gałązek.

Garden Fun

Print